top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraEvropská Akademie vzdělávání

Kurz umělé inteligence jako nástroj pro další vzdělávání učitelů: Co obnáší


Umělá inteligence nezadržitelně proniká do každodenního života. Opanuje tak i řadu oborů, mezi nimiž nechybí vzdělávání. Kantoři se s ní nevyhnutelně musejí seznámit. Jak na to?


Jak se může umělá inteligence uplatnit ve vzděláváníTato technologie má nezastupitelnou úlohu ve vzdělávání. S využitím umělé inteligence mohou kantoři různým způsobem pracovat na zefektivnění vzdělávacího procesu. Díky tomu lze v maximální míře využít ve třídě veškerý čas i dostupné zdroje.

Schopnost AI vést rozhovory podobné lidským tak například otevírá možnosti adaptivního doučování nebo asistentů výuky, kteří mohou studentům pomoci vysvětlit obtížné pojmy.

Systémy pro zpětnou vazbu založené na umělé inteligenci dokážou zhodnotit písemný projev a vytvořit konstruktivní kritiku, což může studentům pomoci zdokonalit se v písemném projevu.


Stejně tak je možné uplatnit tyto pokročilé technologické možnosti pro vzdělávání studentů s různými typy handicapů. Nové nástroje využívají umělou inteligenci k pomoci studentům s autismem. Těm tato inovace pomůže k nácviku sociálních dovedností. Analýza dat může sloužit pro určení účinných metod identifikace osob s dyslexií. Navíc umělá inteligence řeší dostupnost vzdělání pro nevidomé nebo neslyšící.


Seznámení s umělou inteligencí je nevyhnutelné


Je tak očividné, že učitelé by se v rámci svého dalšího vzdělávání měli blíže na tuto oblast zaměřit. A to i s ohledem na to, že studenti se přirozeně na tyto technologie adaptují a ovládají je mnohdy mnohem suverénněji než jejich vyučující.


Každý kantor by se tak samozřejmě měl v rámci svého dalšího profesního vzdělávání s těmito technologiemi seznámit. Učinit tak může i prostřednictvím kurzu AI. Ten probíhá na


Evropské akademii vzdělávání v rámci programů orientovaných na další vzdělávání.

Tohoto kurzu se může zúčastnit i laik. Navržen je ve spolupráci s našimi odborníky z praxe tak, aby byl přístupný i pro začínající uživatele.

Po absolvování získají studenti obecný přehled o této technologii a jejím uplatnění.29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page
Váš dotaz?