top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraEvropská Akademie vzdělávání

Proč by český advokát měl studovat LL.M.


Titul LL.M. není v českém prostředí zatím tak častý. Nicméně i českým advokátům se vyplatí se na něj zaměřit. Proč?


Titul LL.M. přináší nové poznatky z oblasti práva

LL.M. k mezinárodně uznávaným neakademickým profesním titulům. V Česku odpovídá magisterskému programu v oblasti práva a je tedy dalším vzdělávacím stupněm po studiu bakalářském.


Tento titul je zařazen mezi celoživotní profesní vzdělávání a neopravňuje svého držitele k tomu, aby se mohl přihlásit k advokátním zkouškám. Pro advokáty, koncipienty, notáře či právní specialisty je spíše rozšiřujícím vzděláním.

Značnou oblibu si toto studium získalo taktéž u podnikatelů a členů statutárních orgánů. Umožňuje získat vhled do právního a ekonomického pozadí fungování společností a korporací.


Titul LL.M. může být tedy užitečný i pro absolventy původně jiných studijních programů, kteří ale potřebují rozšířit svou kvalifikaci právě tímto směrem. Týká se to například i těch, kteří pracují ve státní správě. Především se tak poznatky soustředí na oblast hospodářského a podnikového práva.


LL.M. je výhodou v mezinárodním prostředí

Dalším důvodem, proč má tento titul význam je i posun mimo rámec tuzemského právního prostoru. Absolventovi se znatelně zvyšuje šance získat pracovní zařazení u mezinárodní společnosti. Zejména pro americké firmy jsou zahraniční tituly mnohem srozumitelnější.

Z tohoto důvodu je tento titul oblíben také u již vystudovaných advokátů. Ti takto dávají najevo, že disponují specializovaným právním vzděláním a jsou dostatečně kvalifikováni i pro práci v mezinárodním právním prostředí.

Vzdělání ukončené titulem LL.M. si tak ve velké míře doplňují i dospělí studenti, kteří již mají vybudovanou určitou pracovní pozici.


Díky Evropské akademii vzdělávání můžete studovat plně online formou v souladu s individuálním vzdělávacím plánem. Výuka je dostatečně flexibilní a tedy vhodná i při zaměstnání, začít studovat můžete kdykoli v průběhu roku.

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page
Váš dotaz?