top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraEvropská Akademie vzdělávání

Proč je nedostatek programátorů a proč je dobré tento obor studovat

Trh práce nahrává všem zájemcům o oblast IT. Volných pracovních pozic jsou na něm momentálně tisíce. Proč chybí v této sféře odborníci?Jaké předpoklady musí naplnit programátor


Uvádí se, že v Česku chybí kolem 20 000 odborníků na informační technologie. Zvyšuje se mimo jiné poptávka i po programátorech.

Tato kategorie zaměstnanců je vnímána s mnoha předsudky: Jedná se ale opravdu o geniální podivíny, kteří se rodí s unikátním talentem? Nebo je za úspěchem výhradně vlastní píle? Kdo se může stát „ajťákem“ a co by uchazeč měl vlastně umět?

Ceněné jsou samozřejmě analytické dovednosti, které vám umožní analyzovat data s cílem získat klíčové informace, jako jsou třeba ukazatelé výkonnosti z přehledu trendů v čase. Pro řešení různých typů problémů se uplatní i logické a kritické uvažování. Adept na tuto profesi může, ale také nemusí být zdatným matematikem.

Programátor ale samozřejmě nezůstává v rovině přesně daných postupů, cení se kreativita a schopnost vymyslet inovativní řešení. Díky tomu právě tento pracovník i aktivně přispívá k růstu celého projektu.


Stát se programátorem tedy vyžaduje určité specifické dovednosti. A těmi ne každý disponuje. Pokud máte pocit, že by pro vás toto odvětví mohlo být tím správným, jednoznačně se vyplatí zaměřit se na systematické studium daného oboru.


Proč se vyplatí studovat programování

Programátor se totiž může těšit nejen na jistotu pracovního uplatnění, skvělé finanční ohodnocení, ale i další benefity. V IT například nebývá problém si práci organizovat flexibilně, mít pružnou pracovní dobu a pracovat z domova nebo jednoduše na dálku odkudkoli.

V naší škole je obor Programátor a IT specialista (18-003-M, 18-009-N, 18-001-M) naplno rozběhnutý. Jeho absolvováním může zájemce získat úplnou profesní kvalifikaci. Po dovršení bude absolvent schopen programovat, spravovat SQL databáze a starat se o servery.

Studium probíhá plně online formou. Nicméně v neomezené míře můžete využívat konzultace s našimi IT odborníky. Ti pomáhají studentům získat praktické dovednosti a již při studiu se začlenit na pracovní trh. Evropská akademie vzdělávání spolupracuje i s řadou společností, které mohou uchazačům nabídnout hned po studiu práci a profesní uplatnění.

72 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page
Váš dotaz?