top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraEvropská Akademie vzdělávání

Získejte prestižní povolání: Studujte IT s oborem programátor


Informační technologie představují dynamicky se rozvíjející odvětví. Proč se vyplatí se na ně profesně zaměřit a co je hlavním úkolem programátorů?


Proč se vyplatí studovat ITJedna z definic vysvětluje informační technologie jako odvětví techniky, které se zabývá tvorbou, zaváděním a zdokonalováním procesů a metod sběru (shromažďování), kontroly, zpracování, uchovávání, vyhledávání, řízení, výměny, zobrazování, zpřístupňování a využívání dat a informací zahrnující automatizaci těchto procesů.

Neobejde se tak bez nich široká škála odvětví. Nefungovaly by bez nich důležité instituce jako jsou například banky. Bez IT nemůže adekvátně fungovat doprava včetně letišť. Informační technologie mají nezastupitelnou úlohu rovněž ve vzdělání. Nutně je ke svému zdárnému fungování potřebuje logistika, přičemž logistické procesy potřebují výrobní i obchodní firmy nebo i státní správa.


Informační technologie tak patří k nejvíce perspektivním odvětvím současného pracovního trhu. Neustále se vytvářejí nové pracovní posty, které se firmy snaží naplnit. Poptávka po pracovnících tohoto zaměření zvyšuje i jejich cenu na trhu práce.


Co dělá programátor a jak se jím stát


Obecně je IT velmi širokým oborem, který na úrovni středních i vysokých škol „vychovává“ správce sítě, techniky prostředků výpočetní techniky, ale právě i programátory.

Jedna z definic hovořící o práci programátora říká, že tento pracovník vytváří části aplikací nebo jejich kombinací staví větší celky. Dále se podílí i na jejich testování a následném ladění. Stejně tak je jeho úkolem vytváření dokumentace, datových a objektových struktur a definici jejich vazeb.


Jedním ze způsobů, jak systematicky proniknout do tohoto světa, je studium. Ne každý je natolik zdatný, aby se vzdělával v tomto odvětví jako samouk. Případně nemá tolik štěstí, aby ho zaučila coby v zásadě technického laika konkrétní firma.


Díky Evropské akademii vzdělávání máte jedinečnou možnost získat kvalifikaci jako programátor. Po absolvování našeho studijního oboru zvládnete konkrétně programovat, spravovat SQL databáze a starat se o servery. Cestu k prestižnímu zaměstnání navíc zvládnete i díky online studiu. Výuku si můžete přizpůsobit i individuálnímu studijnímu plánu.57 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page
Váš dotaz?