top of page

Kurz Umělé inteligence AI

 

Kurz je vhodný pro každého, kdo se zajímá o moderní technologie a také pro každého, kdo chce mít obecný přehled o tom, kam spěje moderní doba a jak začít s umělou inteligencí fungovat.

Cílem kurzu je seznámit studenta se základními funkcemi a využití umělé inteligence. V průběhu kurzu se dozvíte na jakém principu umělá inteligence pracuje, jaké je její využití v praktickém životě a uvidí, jak může usnadnit práci každému uživateli.

 

Jednotlivé bloky kurzu:

 

  • Základní seznámení s AI: Co je to umělá inteligence, jak funguje, jaké jsou její typy a historie.

  • Seznámení s jednotlivými AI: Jaké jsou nejznámější a nejpoužívanější AI systémy, jako jsou ChatGPT, Bard, Bing, Textie nebo Aitext, a co umí dělat.

  • Práce a legální využití jednotlivých AI: Jak můžete používat AI pro své potřeby, například pro psaní textů, hledání informací, tvorbu grafiky nebo komunikaci s lidmi. 

  • Tvorba obrázků s AI: Jak můžete pomocí AI vytvářet originální a kreativní obrázky z textu. Jak můžete upravovat a zlepšovat existující obrázky pomocí AI.

  • Základní pojmy a princip funkčnosti: Jaké jsou základní koncepty a terminologie spojené s umělou inteligencí. Jak fungují algoritmy, datové struktury, neuronové sítě a strojové učení.

  • Etika použití AI (využití VS zneužití): Jaké jsou etické otázky a dilemata spojené s umělou inteligencí. Jak ovlivňuje AI společnost, kulturu, ekonomiku a životní prostředí. Jak se vyhnout zneužití nebo zneužívání AI.

  • Právní stránka: Jaké jsou právní rámce a normy pro regulaci umělé inteligence. Jak chránit svá práva a soukromí při používání AI. Jak řešit konflikty nebo spory související s AI.

  • Instalace a zprovoznění vlastního AI chatu: Naistalování a spuštění vlastní AI chat na svém notebooku. Jak si můžete nastavit a přizpůsobit svého virtuálního asistenta nebo společníka.

 

Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé uživatele umělé inteligence. Kurz je prezenční formou v Praze. Kurz trvá 6-12 hodin podle vašeho tempa.

 

Akční cena kurzu je 4720 Kč a lze ji zaplatit online po podaní přihlášky. Pro účast v kurzu potřebujete pouze vlastní notebook a základní znalosti práce na PC.

Minimální počet účastníků je 10.

Každý absolvent kurzu získá certifikát o absolvování kurzu a funkční AI na svém notebooku (pouze pro PC s dostatečným výpočetním výkonem).

Nečekejte a přihlaste se na náš kurz umělé inteligence. Naučte se pracovat s nejmodernější technologií a objevte její možnosti.

Kurz vám otevře nové obzory a zvýší vaší efektivitu práce.

Kurz vám také poskytne zábavu a zážitky, které si budete dlouho pamatovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co je to Umělá inteligence?

 

Umělá inteligence (AI) je obor informatiky, který se zabývá tvorbou systémů, které dokážou napodobovat nebo překonat lidskou inteligenci v různých úlohách.

Umělá inteligence má mnoho aplikací v různých oblastech, jako je medicína, vzdělávání, průmysl, zábava a další.

 

AI se dělí na několik typů podle jejich schopností a cílů. Nejčastěji se rozlišuje mezi omezenou umělou inteligencí, která je zaměřená na jednu konkrétní úlohu a obecnou umělou inteligencí, která by dokázala řešit jakoukoli úlohu stejně dobře nebo lépe než člověk.

 

Zatímco omezená umělá inteligence je již realitou a používá se například pro rozpoznávání obličejů, hlasu nebo textu, obecná umělá inteligence je stále vzdáleným cílem a vyžaduje pokroky v počítačové technologii a výzkumu.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o umělé inteligenci, jejím využití a instalaci na vlastní PC, můžete se přihlásit do kurzu Umělá inteligence, který vám poskytne základní znalosti a praktické dovednosti v této oblasti. V kurzu se naučíte, jak fungují různé techniky umělé inteligence, jako jsou strojové učení, neuronové sítě a a další. Také si vyzkoušíte, jak vytvořit a spustit svojí umělou inteligencí na vašem PC.

 

Kurz je určen pro úplné začátečníky a nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti s programováním nebo matematikou.

 

 

 

Znalost a použitelnost a integraci AI umělé inteligence dokazuje vývoj ve školství kde můžeme citovat: 

ChatGPT se stane součástí výuky stejně jako v minulosti Wikipedie, prorokuje odborník na mediální výchovu

Zdroj: https://www.lidovky.cz/orientace/vzdelavani/vzdelavani-skolstvi-umela-inteligence-ai-medialni-vychova-michal-kaderka.A231011_191715_ln-vzdelavani_hma

Google pomocí AI umělé inteligence ve vybraných městech řídí provoz aut tím, že sleduje aktuální dopravu a upravuje tak provoz semaforů, díky tomu se snižují kolony a CO2:

https://www.zive.cz/clanky/google-pomoci-ai-ovlada-semafory-na-krizovatkach-snizi-tim-emise-a-doprava-bude-plynulejsi/sc-3-a-224634/default.aspx

Certifikace FVS | Kvalifikace elektrikáře | Mám dotaz | Proč studovat | Průběh studia | Profesní kvalifikace | Přihláška elektrikář

 

kurz ai 2_edited.png
bottom of page
Váš dotaz?